Vítězná šňůra Karolíny Plíškové na trávě pokračuje. Ve třetím kole na Wimbledonu porazila nejvyše nasazená česká hráčka Sie Šu-wej ve třech setech. Teď se třetí hráčka světa utká s krajankou Karolínou Muchovou. Ta porazila dvacátou nasazenou Kontaveitovou z Estonska. Naopak český tenis už nemá svého zástupce v mužské dvouhře. Poslední hráč Jiří Veselý vypadl ve 3. kole s Francouzem Benoitem Pairem ve čtyřech setech.
Tentokrát čtyřsetový zápas nezvládl. Na vítězství proti Zverevovi a Cuevasovi nenavázal.
Sice Veselý vyhrál úvodní set, další tři ale prohrál. Hned dva v tie-breaku. Pětadvacetiletý Čech tak nezopakoval svou loňskou účast ve čtvrtém kole.
Takto Benoit Paire proměnil svůj první mečbol:
Byl to pro ni nejtěžší zápas na Wimbledonu. Plíšková ale duel s Tchajwankou zvládla a na trávě vyhrála sedmý zápas v řadě.
Proměněný mečbol Karolíny Plíškové:
O osudu prvního setu rozhodl jeden využitý brejkbol, ve druhém ale hned dvakrát Sie Šu-wej rodačku z Loun připravila o servis a šlo se tak do rozhodující třetí sady.
V ní už ale zase měla navrch Plíšková. Ta ve třetím gamu soupeřku brejkla a náskok si už udržela.
Teď se utká s Karolínou Muchovou. Dvaadvacetiletá Češka zdolala ve dvou setech dvacátou nasazenou Anett Kontaveitovou.
Esem proměnila Karolína Muchová svůj první mečbol:
Úvodní set rozhodoval až tie-break, ve kterém olomoucká rodačka zvítězila 9:7. Ve druhém Estonku jednou brejkla a esem využila hned svůj první mečbol.
Výsledky českých tenistů a tenistek:
Benoit Paire (28-Fr.) - Jiří Veselý 5:7, 7:6 (7:5), 6:3, 7:6 (7:2)
Karolína Plíšková (3-ČR) - Sie Šu-wej (28-Tchajwan) 6:3, 2:6, 6:4
Karolína Muchová (ČR) - Anett Kontaveitová (20-Est.) 7:6 (9:7), 6:3.