APLIKACE TN.CZ
Lionel Messi

Messi si pro medaili nešel. Nechci být součástí korupce, prohlásil

Messi si pro medaili nešel. Nechci být součástí korupce, prohlásil
Zdroj: Profimedia

Lionel Messi se po konci svého týmu na turnaji Copa América postavil do boje proti korupci a nedostatku respektu. Bojkotoval slavnostní ceremoniál zápasu o 3. místo a po zápase, ve kterém dostal červenou kartu, se velmi otevřeně rozpovídal na ožehavé téma.

Messi v zápase o 3. místo viděl červenou kartu po strkanici s Chilanem Garym Medelem. Vyloučení konkrétně pro argentinskou hvězdu ale bylo velmi kontroverzní. I tak Argentina vyhrála souboj o bronz 2:1, jenže kapitán si pro medaili nešel.


Proč? "Protože nepotřebuji být součástí téhle korupce. Sudí ukázali nedostatek úcty k celému turnaji,“ nechal se slyšet Messi.


Fotbalovou celebritu naštvaly už v semifinále dvě neodpískané penalty v zápase s Brazílií a v utkání s Chile o 3. místo pak přišel zmíněný kontroverzní moment, po kterém opustili hřiště jak Medel, tak i Messi.

Související obsah


"Klidně to mohla být žlutá pro nás oba. Ale asi jsem zaplatil za to, co jsem tu o rozhodčích řekl po minulém zápase,"
sdělil Messi. „Důležité ale je, že máš tým turnaj dohrál,“ dodal.


Navíc naznačil, že i finálový zápas mezi domácí Brazílií a Peru může být předem rozhodnutý. "Doufejme, že rozhodčí a VAR ho neovlivní a nechají Peru hrát. Ale bude to asi těžké," říká Messi.

Související obsah


A proč se do boje s větrnými mlýny pouští? "Vždycky říkám pravdu. To mi dává klid. Jsem prostě vždycky upřímný,“ sdělil.

ram, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události