Rally

Rally Bohemia ovládl Fin, Kopecký se vrátil do čela mistrovství ČR

Rally Bohemia má finského vítěze. Stal se jím osmnáctiletý Fin Rovanperä, který byl o 19 vteřin rychlejší, než největší favorit Jan Kopecký. Ten se díky druhému místu posunul zpět do čela mistrovství ČR.

Nadaný finský jezdec měl skvěle nakročeno k vítězství už v sobotu, to ho ale přibrzdil defekt a do nedělního dne vyjížděl z druhého místa. Na čelo se dostal hned v první rychlostní zkoušce a vedení už nepustil.

Sobotního lídra Jana Černého předjel i největší favorit mistrovství ČR Jan Kopecký, který na vítězného Fina ztratil necelých 20 vteřin. Černý nakonec dojel třetí. Kopecký se díky druhému místu posunul zpět na čelo celkového pořadí seriálu.

A to i díky vypadnutí aktuálního lídra Filipa Mareše. I dnes se totiž závodníci prali s těžkými podmínkami a mokrou vozovkou. Stejně jako Mareše vyřadila nehoda ze hry i Jana Dohnala.

Závěrečný závod Barum Czech rallye Zlín se pojede 16. – 18. srpna.

hp, TN.cz

K tématu Rally

Villarreal vyválčil z bitvy s Cádizem pouze bod, remizovalo i Bilbao

Španělská La Liga měla na programu vložené 11. kolo, ve kterém se odehrály hned tři zápasy. V zápase mezi Villarrealem a Cádizem padlo šest branek a utkání skončilo remízou 3:3, po nerozhodném výsledku si ze vzájemné bitvy odnesly po bodu i Bilbao a Espanyol Barcelona. Alavés přehrál Elche díky jediné trefě Louma ze 47. minuty.

AC Milán si poradil s turínským FC, o výhře rozhodl Giroud

V rámci italské Serie A se v úterý odehrály tři zápasy 10. kola. AC Milán o jedinou branku přehrál Turín FC, když se už v 15. minutě prosadil Olivier Giroud. V utkání mezi Spezií a Janovem padly dvě branky a soupeři se rozešli remízou 1:1. Salernitana porazila Venezii na jejím hřišti 2:1.

Bohemka v MOL Cupu postoupila dál, rozhodl gól z penalty

Fotbalisté Bohemians si v osmifinálovém zápase proti druholigové Jihlavě zajistili postup. Vysočina dokázala "klokany" pořádně potrápit a mohla žehrat jen na vlastní disciplínu. Vršovičtí totiž kopali dvě penalty. Jednu z nich v 55. minutě proměnil Roman Květ a účastník Fortuna ligy se tak radoval z těsného triumfu 1:0.