Cyklistika

Další senzace na Tour: Cyklokrosař Van Aert porazil všechny spurtéry!

Zdroj: Twitter

Wout van Aert ze stáje Jumbo se stal vítězem 10. etapy Tour de France. Belgičan, který ještě loni jezdil jen cyklokros, ve finiši porazil sprinterské specialisty Vivianiho, Matthewse i Sagana. Žlutý trikot dál drží Julian Alaphilippe.

Trojnásobný mistr světa v cyklorosu jede svou první Tour de France a v dresu stáje Jumbo nepřestává překvapovat. Van Aert už čtyři etapy jezdil v bílém trikotu pro nejlepšího mladého jezdce a nyní prokázal i umění orientovat se v dojezdu etapy.

Na vítězství si brousilo zuby několik spurtérů, Van Aert se ale mistrně vyvezl za zády stáje Lotto a nakonec ve finiši porazil i specialistu Eliu Vivianiho, který tak druhý triumf na letošní Tour nepřidal.

Několik favoritů zaváhalo ve chvílích, kdy se trhal peleton a do cíle přijelo se ztrátou 1 minuty a 40 sekund. Polepšil si tak i Roman Kreuziger, který se posunul na průběžné 18. místo. Peter Sagan dojel v etapě pátý a celkově je na 42. místě.

10. etapa Tour de France: Saint-Flour - Albi (217 km):