Cyklistika

Fenomén Sagan je osobností Tour: Drtí soupeře, stíhá bavit i fanoušky

Fenomén Sagan je osobností Tour: Drtí soupeře, stíhá bavit i fanoušky
Zdroj: Profimedia

Je to dříč, spurter, ale také showman a možná i největší osobnost světové cyklistiky. Peter Sagan si opět podmaňuje Tour de France a proslavuje tak Slovensko po celém světě.

Když se řekne cyklistika, největším fanouškům se vybaví jména jako, Froome, Nibali, nebo Contador, který už je ve sportovním důchodu. Ti všichni si podmanili cyklistický svět svými výkony. Peter Sagan k silným nohám ale přidal svojí osobnost.


Právě on je spojkou mezi závodníky a fanoušky. Na trati dělá show, jezdí po jednom kole a mává na příznivce u trati. A to i přes to, že bojuje o zelený trikot a jde mu o každou vteřinu. A boj je to zatím úspěšný. Vše nasvědčuje tomu, že už posedmé vyhraje bodovací soutěž.

Související obsah


Podobné chování u největších jmen na kolech neuvidíte. Sem tam rozdají své podpisy, ale osobní přístup a rozkrájení se pro své fanoušky chybí. Ještě že má ale cyklistika slovenského matadora.


Bez něj by to možná byla jen nudná přehlídka jmen na kolech a diváci by si několikahodinové závody tolik neužili. Světová cyklistika tak potřebuje víc úspěšných slovenských osobností, nebo aspoň nějakého mladého nástupce devětadvacetiletého sympaťáka. 

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události