Hokej

Slavné jméno, léta v zámoří. Pardubice testují novou posilu

Slavné jméno, léta v zámoří. Pardubice testují novou posilu
Zdroj: Profimedia

Hokejové Pardubice čeká velký restart a na začátku nové sezony pozvaly na testy hned osm hráčů. Nejvýraznější personou mezi nimi je Radovan Bondra, slovenský útočník se zkušenostmi z AHL i juniorské reprezentace.

Radovan Bondra se po čtyřech letech v zámoří pokusí prosadit v evropském hokeji. Slovenský křídelník pochází z Trebišova, hrál na posledních třech mistrovstvích světa juniorů, v poslední sezoně v AHL a ECHL. Dvaadvacetiletý hokejista je slovenským mistrem s Košicemi z roku 2015, kdy odehrál 30 utkání rovnoměrně rozdělených mezi základní část a play off.


Radovan Bondra sice nosí slavné jméno, rodinná příslušnost ale u něj s legendou Washingtonu Capitals a bývalým slovenským reprezentantem Peterem Bondrou není.


„Zkoušení hráči budou s námi trénovat, příležitost dostanou v utkáních Mountfield Cupu. I v Pardubicích se v nedávné minulosti potvrdilo, že takový try out, který zvyšuje konkurenci v týmu, má smysl. Věřím, že některý z hokejistů trenéry zaujme svými výkony, že by mohl pro tým přínosnou posilou,“ uvedl sportovní manažer klubu Jaromír Kverka s tím, že k prvnímu zúžení týmu by mohlo dojít právě po turnaji v Hradci Králové.


O svou příležitost se budou chtít také poprat Tomáš Koblížek, Lukáš Kozák, Petr Obdržálek, Marek Škvrně, Filip Kuťák nebo Švéd Johan Lorraine.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události