Fotbal

Nová Tvrdíkova pravidla pro chuligány: Zavedl i doživotní zákaz!

Nová Tvrdíkova pravidla pro chuligány: Zavedl i doživotní zákaz!
Zdroj: Profimedia

Fanoušci Slavie to v zápase s Olomoucí přehnali a Jaroslav Tvrdík okamžitě kontruje. Za vhozené světlice do sektoru hostů zavedl i několik nových pravidel. A to včetně doživotního zákazu!

Slavia byla už od závěru minulého ročníku v podmínce a Jaroslav Tvrdík sešívaným fanouškům věřil. Tribunu Sever přesunul na jižní část stadionu, jak se ale říká, za každý dobrý skutek následuje spravedlivý trest.


Zápas s Olomoucí musel rozhodčí kvůli pyrotechnice přerušit. Fanoušci Slavie naházeli světlice do sektoru Olomouce a bylo zle. „Za světlice do sektoru hostí reálně hrozí uzavření celého stadionu. Pro tohle si skoro 12 tisíc fanoušků permici nekoupilo. Čtyři lidi a každý dvě světlice. Neexistuje zatím žádná legitimní obhajoba,“ postěžoval si Jaroslav Tvrdík na Twitteru.

Související obsah


A ve Vršovicích očividně také zasedl krizový štáb. O pár hodin později totiž zveřejnil Tvrdík pět nových pravidel, které budou v Edenu platit.


1. Slavia s účinností od 1. 8. 2019 přijala nový Návštěvní řád. Při incidentech ohrožujících bezpečnost a zdraví, bude udělen trest doživotního zákazu vstupu na stadion. Sankcionována peněžitými tresty a zákazy vstupu budou i další konkrétní porušení bezpečnostních pravidel.


2. Slavia dovybaví stadion kamerovými systémy pokrývající nejen prostor hřiště, ale i koridory a místa vstupu. Ukončen bude také volný pohyb návštěvníků po stadionu. Nová opatření umožní efektivní vymáhání prokázaných porušení návštěvního řádu.
 

Související obsah

3. Slavia nebude poskytovat bezplatné náhradní plnění při výkonu disciplinárních trestů. Současně umožní na základě četných žádostí po dobu 10 pracovních dnů výměnu z Tribuny Sever do jiných sektorů.

4. Slavia nebude do doby, než bude TS schopna garantovat dodržování návštěvního řádu, poskytovat součinnost při realizaci fanouškovských aktivit. Současně do této doby ukončí podporu TS v prostoru stadionu.


5. Prosíme o pochopení našich kroků všechny skutečné fanoušky Slavie. Stadion má být bezpečným místem pro fandění.
 

Tvrdíkovi tak došla s jádrem Slavie trpělivost a fanoušci si náklonost šéfa sešívaných budou muset opět získat vzorným chováním a ukázkovým fanděním. Slavia si navíc už ve čtvrtek vyslechne tvrdý verdikt od Disciplinární komise.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události