Plážový volejbal

Vídeňský Major hrají jen české mužské i ženské jedničky

Vídeňský Major hrají jen české mužské i ženské jedničky
Zdroj: Profimedia

Jen dva české páry uvidíme v hlavní fázi prestižního beachvolejbalového Majoru ve Vídni. V ženském pavouku se jedná o dvojici Markéta Nausch Sluková – Barbora Hermannová. Mezi muži zase o Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem, jež byli díky bodovému ratingu nasazeni přímo do hlavní fáze soutěže.

Přes dvě kvalifikační kola se nepodařilo postoupit v posledních týdnech ve slušné formě hrajícímu páru Michala Kvapilová – Michaela Kubíčková, Martinám Bonnerové a Maixnerové, ani dvojici Jan Dumek – Václav Berčík.
 

Alespoň do druhého kola kvalifikace prošlo duo Kubíčková – Kvapilová, jenž si nejprve ve třech setech poradilo s nizozemskou dvojicí Sinnemaová/Bloemová, v podvečerním duelu ale následně po poměrně jednoznačném průběhu nestačilo na Lotyšky Tinu Graudinuovou a Anastasiji Kravcenokovou (10:21 a 15:21) a s turnajem se muselo těsně před branami hlavní fáze rozloučit.

Související obsah

O jeden ze svých největších úspěchů společné kariéry, tedy postup do hlavní fáze pětihvězdičkového turnaje, se pokusil i Jan Dumek s Václavem Berčíkem, kteří narazili v úvodním kvalifikačním kole na Australany Duranta se Schumannem. Ani poměrně vyrovnaná druhá sada Čechům bohužel kýžený set a tedy i zdramatizování duelu bohužel nepřinesla.

 

„Hráli jsme dobře jen jeden set, kdy jsme soupeře zatlačili servisem a fungovala i naše hra v útoku. Bohužel jsme ani tuto dobře rozehranou sadu nedotáhli do zdárného konce. Řekl bych, že hrajeme chvílemi velmi slušně, důležité však je naši hru stabilizovat, vyrovnat a mít zkrátka plné nasazení po celý zapas a soupeři nedovolit delší bodové série,“ zhodnotil krátce po utkání zkušený Jan Dumek.

Již ve středu se mohou čeští fanoušci těšit na první zápasy našich jedniček Markéty Nausch Slukové a Barbory Hermannové, které narazí během dopoledne na Kanaďanky Bansleyovou/Wilkersonovou. Poté se na vídeňských kurtech představí i Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.


FIVB Major Vídeň - kvalifikace:

1.kolo:

Kubíčková/Kvapilová – Sinnma/Bloem 2:1 (24:22, 11:21, 17:15)

Bonnerová/Maixnerová – Lahti/Parkkinen 1:2 (21:16, 19:21, 10:15)

Dumek/Berčík – Durant/Schumann 0:2 (13:21, 19:21)

2.kolo:

Kubíčková/Kvapilová – Graudina/Kravcenoka 0:2 (10:21, 15:21)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události