APLIKACE TN.CZ
UFC

Martínkova první slova: Zápas jsem nezvládl psychicky. Co mu dál vadí?

Martínkova první slova: Zápas jsem nezvládl psychicky. Co mu dál vadí?
Zdroj: Nova Sport

Smlouvu v UFC nezískal. Český fighter Michal Martínek prohrál s Brazilcem Rodrigem Nascimentem jasně už v prvním kole, kdy ho soupeř uškrtil. „Do přípravy jsem dal všechno, trénoval jsem jak blázen. Prohra mi nevadí, já jsem v životě prohrál milionkrát. Vadí mi, jakým způsobem jsem prohrál. Nemohl jsem zúročit to, na co jsem se připravoval. V tom je ten sport bohužel krásný, ale i pěkná kurva,“ okomentoval český bijec své vystoupení.

Byl blízko. Šéf organizace UFC Dana White ho pozval, aby ukázal, co v něm je. Proto se Martínek vydal do Las Vegas. Proti Nascimentovi ale velmi záhy jeho plamen naděje zhasl. Už v prvním kole radši při škrcení vzdal.



 

„Chtěl jsem udělat dobrý zápas. Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe. Psychicky jsem ten zápas absolutně neustál,“ pravil.

Martínek prohrál už v 1. kole:


„Bylo to pro mě úplně něco nového. Já jsem takhle venku nezápasil v Americe s posunama. Všechno je to jiné. Já jsem to absolutně neustál v hlavě,“ hledal důvody porážky.
 

Související obsah

Přesto se na rychlém konci snažil najít nějaká pozitiva. „Je to samozřejmě obrovská zkušenost, ale pro mě i zklamání. Myslel jsem si, že jsem psychicky silnější.

Související obsah


 

Bohužel, co si z toho můžu vzít? Minimálně to, že už nikdy v životě nebudu tak ve stresu, jako jsem byl teď ty poslední 3 dny. Teploty, úzkosti, byl jsem úplně zataženej, jak hovado…,“ dodal.
 

vat, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události