Fotbal

České kluby v Evropě zatím hrají hazard. Lepší je i Gibraltar!

České kluby v Evropě zatím hrají hazard. Lepší je i Gibraltar!
Zdroj: Profimedia

Je to děsivý pohled. Ale snad je ještě čas, něco zachránit. České fotbalové kluby v novém ročníku Evropských pohárů zrovna nezáří. Vyřazení už musely skousnout Jablonec a Plzeň a hlavně trpí koeficient. V něm jsou Češi letos horší než Gibraltar či Malta. Ještě že San Marino nezískalo žádný bod…

Počítejte a budete smutnit:

Plzeň – výsledky 0:0 a 0:4
Jablonec – výsledky 1:2 a 0:0
Mladá Boleslav – výsledky 1:1 a 3:2


Postup slavili jen Středočeši a do tabulky koeficientů se českým týmům zapsalo všehovšudy 0,5 bodů ze šesti zápasů. Mladá Boleslav 0,3 bodu, Plzeň 0,1 a Jablonec také 0,1.


Součet půl bodu z doposud odehraných předkol řadí české fotbalové kluby na dělené 53. místo společně se Severní Makedonií. Hůř je na tom už jen San Marino.


Čechy může snad jen těšit, že Plzeň dostane novou šanci v Evropské lize v souboji belgickým Royalem Antverpy a do bojů vedle Mladé Boleslavi vstoupí i Sparta a následně v Lize mistrů i Slavia.


Tabulka zemí na začátku sezony v evropských pohárech nevyznívá ale dobře ani pro Nizozemsko. To se smiřuje s vyřazením Utrechtu s bosenským Mostarem a konce šancí PSV Eindhoven na Ligu mistrů.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události