Senzace pokračuje! Bouzková je v semifinále. Plíšková dostala kanára

Úspěšné tažení Marie Bouzkové turnajem v Torontu pokračuje. Ve čtvrtfinále přešla přes bývalou světovou jedničku Simonu Halepovou. Rumunka po prvním setu, který prohrála 4:6, zápas skrečovala kvůli problémům s Achillovou šlachou na levé noze. Naopak Karolína Plíšková nebude novou královnou ženského tenisu. Možnost, že by po skončení turnaje byla znovu hráčkou číslo jedna na žebříčku WTA, zhasla. Rodačka z Loun totiž prohrála s domácí Andreescuovou 0:6, 6:2 a 4:6.

Bouzková musela v Torontu přejít přes kvalifikaci a svou formu dokazuje i v hlavní fázi kanadského turnaje. Ze hry postupně poslala Fernandezovou, Stephensovou, Ostapenkovou a naposledy Halepovou. Navíc neztratila ani jeden set!

Sestřih zápasu Bouzková - Halepová:

Proti Rumunce byla na kurtu jen 46 minut. Tak dlouho trval úvodní set. Pak Halepová kvůli zranění levé Achillovy šlachy západ vzdala. „Cítila jsem ji už od prvního zápasu a dneska už o něco víc, tak jsem se raději rozhodla utkání vzdát,“ vysvětlila Halepová.

Bouzkovou tak nyní čeká Serena Williamsová, která vyřadila v repríze loňského finále US Open Naomi Ósakaovou.

Sestřih zápasu Plíšková - Andreescuová:

Plíšková moc dobře věděla, že když v Torontu dojde dál, než současná dvojka Naomi Ósakaová, bude novou hráčkou číslo jedna, protože momentální jednička Ashleigh Bartyová vypadla ve 2. kole.

Ale proti mladé Kanaďance ji vůbec nevyšel vstup do zápasu. První set prohrála ostudným kanárem.

Ve druhé sadě ale výrazně zlepšila servis i příjem a srovnala stav. Nicméně ve třetím setu nevyužila za stavu 1:1 dva brejkboly a navíc v deváté hře přišla o svůj servis. Andreescuová si pak výhodu brejku pohlídala a následnou čistou hrou zápas ukončila.