Baník dojal nevidomého fanouška, připravil krásné překvapení

Zdroj: fcb.cz

Nevidí, přesto láska k fotbalu zvítězila. Rána osudu připravila fanouška Baníku Ostrava o zrak, David je i přes to svému milovanému týmu stále věrný a na stadion dál chodí fandit. A klub ho za to náležitě odměnil.

David přišel o zrak před rokem a půl, přesto stále na Městský stadion ve Vítkovicích pravidelně chodí. A když se to díky jeho sestře dověděli zástupci klubu, bylo jasno. Pro svého věrného fanouška připraví překvapení.

A nebylo lepší situace, než před domácím zápasem s Bohemkou. Kamarád přesvědčil Davida, aby si nakoupili věci ve fanshopu a vyrazili na stadion dříve. „Když mě Tomáš vedl někam po schodech dolů, vrtalo mi to hlavou. Věděl jsem, že fanshop je jinde, to jsem si ještě z doby, kdy jsem viděl, dobře pamatoval,“ prozradil David pro klubový web.

Kamarád ho totiž nevedl do fanshopu, ale do kabiny plné hráčů. Všichni byli naprosto zticha a tak David dlouho nic netušil. Až do doby, kdy se mu objevila něčí ruka na rameni. „Ahoj, vítej v kabině Baníku,“ překvapil pak fanouška kapitán Milan Baroš.

„Já jsem Milan Baroš a tady okolo jsou všichni kluci,“ řekl Davidovi a následoval mohutný potlesk. „Chci tě tady mezi námi přivítat. A poděkovat ti za to, že za námi jezdíš a že nám fandíš. A doufám, že ti budeme dělat radost,“ dodala ostravská legenda a předala věrnému příznivci svůj dres.

„Děkuju vám za ten zážitek. Byl jsem vážně hodně překvapený. Fandím Baníku a pořád budu. I když nevidím. Mám skvělou partu, která mě vždycky na stadion přivede a to, co se na hřišti děje, mi komentuje. Přeju klukům, ať vyhrávají. Ať proženou tu silnou trojku a vůbec, ať vyhrávají každý zápas,“
poděkoval baníkovcům David.

Podívejte se na celé video z krásného překvapení:

hp, TN.cz

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.