Rally

Takhle se jezdí rally! Redaktor Novy usedl do unikátního vozu

Davy fanoušků rally z celé Evropy zamířily do Česka. Ve Zlíně odstartovala legendární Barum Czech Rally a divákům nabídla i tradiční doprovodný závod historických vozů, který si letos na vlastní kůži vyzkoušel i kolega Radek Mazal.

Barumka uzavírá letošní seriál Czech rally a rozhodne o absolutním vítězi. Nejblíže k tomu má jan Kopecký, který vyhrál i páteční RZ. Barumka je jako jediná česká rally součást i mistrovství Evropy. Do Zlína dorazila konkurence z 25 zemí světa a vítěz bude jasný v neděli odpoledne.


Mimo hlavní závod proběhl ve Zlíně také klasický doprovodný program v podobě závodu historických vozů. A do vzácného vozu letos usedl i redaktor televize Nova Radek Mazal.


Škoda 1100 OHC, ve které absolvoval tři kola, je opravdovým unikátem. Škodovka vyrobila tohoto modelu z 50. let pouze dva kusy. "Byl jsem překvapený, že už na doprovodný závod kolem trati dorazily tisícovky diváků. Nejlepší bylo, když zničehonic začalo hustě pršet, ale my jsme stejně předjížděli jedno auto za druhým a vytáhli jsme přes 140 km/h, prostě parádní zážitek," komentoval jízdu Radek Mazal.

Barum Rally má v sobotu na programu kompletní první etapu a vítěz by měl být známý v neděli odpoledne. 

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally

Důležité Události