Cyklistika

Sagan zažil hororové chvíle. Letadlo s ním na palubě zmizelo z radarů!

Sagan zažil hororové chvíle. Letadlo s ním na palubě zmizelo z radarů!
Peter Sagan Zdroj: profimedia.cz

Teď si už mohou zhluboka oddechnout, ale o víkendu zažili chvíle hrůzy. Při sobotní cestě z Monte Carla do nizozemského města Breda zažili cyklistická esa v čele s Peterem Saganem zážitek, na který budou chtít velmi rychle zapomenout. Soukromému letadlu totiž unikal olej, kvůli kterému muselo nouzově přistát v Lucembursku. Na čas se také ztratilo z radarů.

Cyklisté cestovali na exhibiční závody Profronde Etten-Leur, které se konaly právě v Bredě. Společně se Saganem byli na palubě i třetí muž letošní Tour de France Steven Kruijswijk a čerstvý mistr Evropy Elia Viviani.

Cesta se ale protáhla, protože kvůli unikajícímu oleji museli nouzově přistát v Lucemburku. „Manželka pilota mě informovala, že se letadlo ztratilo z radarů. Pomyslel jsem si, že to nemůže být pravda,“ uvedl organizátor závodů Ronnie Buiks, pro nizozemský deník Algemeen Dagblad.

Související obsah

Neštěstí bylo ale včas zažehnáno. Závada byla na neplánové zastávce spravena, a tak cyklisté, sice se zpožděním, ale přece na exhibici dorazili a divákům v bodovaném závodě ukázali, co dokážou.

Související obsah

Z vítězství se radoval Nizozemec Kruijswijk, druhý skončil Egan Bernal a třetí Sagan.
 

pka, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106