Tenis

Čechům los US Open přál, v prvním kole se utkají dvě legendy

Čechům los US Open přál, v prvním kole se utkají dvě legendy
Zdroj: Profimedia

Poslední grandslamový turnaj sezony je za dveřmi a tenisté už znají své soupeře. Pro Čechy byl los na US Open mírný, hned v prvním kole se ale utkají dvě legendy. Serena Williamsová a Maria Šarapovová.

 Wimbledon skončil sotva před měsícem a tenisty už čeká čtvrtý grandslamový turnaj sezony. US Open. A většina hráčů už zná své soupeře.


Třetí tenistka žebříčku WTA Karolína Plíšková se v prvním kole utká se soupeřkou z kvalifikace, v osmifinále by ale mohla narazit na Markétu Vondroušovou, která jako první vyzve Viktorii Golubicovou.


I Petra Kvitová na svou soupeřku ještě čeká, ve čtvrtém kole ji ale děsí strašák v podobě předloňské vítězky Sloane Stephensové. Nemilosrdný los byl pro Barboru Strýcovou a Kateřinu Siniakovou. Tyto dvě Češky se totiž můžou potkat už ve druhém kole.

Související obsah


Štěstí měl i Tomáš Berdych, který vyhlíží konec kvalifikace. Ve druhém kole ale nejspíš narazí na Nikoloze Basilašviliho.


Málokdy jsou úvodní kola pro fanoušky atraktivní, na US Open o to ale není nouze. Hned v prvním zápase se totiž na kurtu střetnou dvě legendy ženského tenisu. Serena Williamsová a Maria Šarapovová.


Soupeři českých tenistů pro 1. kolo US Open:

Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Karolína Muchová, Tomáš Berdych - soupeři z kvalifikace

Markéta Vondroušová (17.) – Viktoria Golubicová (73.)

Barbora Strýcová (32.) – Aljona Bolsovová (100.)

Kateřina Siniaková (38.) – Sorana Cirsteaová (106.)

Marie Bouzková (55.) – Ajla Tomljanovičová (48.)

Kristýna Plíšková (86.) – Diana Parryová (333.)

Barbora Krejčíková, Denisa Allertová, Tereza Martincová, Lukáš Rosol a Jiří Veselý o účast v hlavní soutěži ještě bojují v kvalifikaci

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události