Kat Sparty vykročil za postupem, Slovan urval výhru v nastavení

Přemožitelé Sparty z třetího předkola Evropské ligy jsou blízko postupu do skupinové fáze. V prvním zápase řádil Ekuban a hattrickem zařídil výhru Trabzonsporu nad AEK Atény 3:1. Další přemožitelé českých týmů vstoupí do druhého zápasu s remízou.

Sparta ztratila postup v prvním zápase, kde promrhala dvoubrankové vedení a v turecké odvetě prohrála 1:2. Dál tak šel Trabzonspor a po prvním zápase čtvrtého předkola je blízko skupinové fáze.

AEK sice dalo před prázdnými tribunami gól už ve čtvrté minutě, pak ale převzali otěže hosté z Turecka. Ve 24. minutě ještě Sosa zahodil penaltu, po pěti minutách už ale bylo vyrovnáno. A co víc, Ekuban postupně nasázel hattrick a vystřelil skvělý výsledek do domácí odvety.

Blízko venkovní výhře byl i přemožitel Plzně z Antverp. Klub z Belgie porazil Viktorku až po prodloužení druhého zápasu a vítěznou náladu si přenesl i do rozhodující bitvy o jarní část Evropské ligy.

Ve 38. minutě dostal Antverpy do vedení Batubinsika a jednogólový náskok vydržel Belgičanům až do samotného závěru. V tom ale přišla komplikace v podobě červené karty Buty a krátkou přesilovku využil k vyrovnání Boadu.

Remízu si připsal i poslední kat českého týmu FCSB. Ten se štěstím přešel přes Mladou Boleslav a ve 4. předkole narazil na portugalský Guimaraes.

Na horké rumunské půdě ale gól fanoušci neviděli a zápas skončil 0:0.

Na bezbrankovou remízu to vypadalo i v Bratislavě. Tam Slovan vyzval PAOK Soluň a s řeckým soupeřem to bylo drama do posledních minut. Na Tehelném poli se ale fanoušci nakonec gólu dočkali.

V 94. minutě vyslal své spoluhráče do útoku dlouhým nákopem brankář Greif, míč se dostal až ke gólmaniovi Soluně, záhadně mu propadl pod tělem a Abena už měl před prázdnou bránou lehkou práci.