Fotbal

Vaclík promluvil o děsivé chvíli: Tati, kde jsi? Pak se ozval tupý zvuk...

Vaclík promluvil o děsivé chvíli: Tati, kde jsi? Pak se ozval tupý zvuk...
Zdroj: Profimedia

Už je to skoro rok. Fotbalisté Sevilly porazili Real Madrid doma 3:0 a jedním z hrdinů zápasu byl český brankář Tomáš Vaclík. Vychytal nulu proti možná nejslavnějšímu klubu světa. Jenže on byl myšlenkami úplně jinde. Den předtím propadla jeho tříletá dcerka ze schodiště….

Pro Tomáše Vaclíka se tento okamžik stal noční můrou. Často na něj myslel. Naštěstí vše dobře dopadlo, ale k tragédii chyběly centimetry.


„Jak se ozvala rána, vystartoval jsem a kouknul dolů. Tam leží moje tříleté dítě. Úplně nehybně. V bezvědomí,“ líčil český brankář své vzpomínky pro web Bezfrází.

Související obsah


Vlastně ani on nebo jeho žena netušili, jaké nebezpečí se skrývá u nich doma. „Manželka chystala večeři. Byli jsme doma, protože druhý den nás se Sevillou čekal důležitý zápas v lize a já v patře připravoval postel pro svého agenta, který u nás měl po utkání přespat. Malá Nicky chtěla být se mnou nahoře a vymyslela, že budeme hrát na schovávanou. Zalezla za závěs na schodech, pak vykoukla a křičí: „Tati, tady jsem!“ Odpovídám, ať se schová ještě jednou a já budu počítat. „Tati, kde jsi?“ Najednou se ozval tupý, těžký zvuk…“

Zdroj: Profimedia

Tomáš Vaclík tušil, že je zle. A okamžitě běžel dolů ke své dceři, aby jí pomohl. Proč malá holčička spadla o patro níž se dovtípil později. „Máme v domě schody a u nich balkonové dveře s elektrickými závěsy, kvůli nimž je u zdi trochu škvíra. O té jsme vůbec nevěděli. Do chvíle, než tou mezerou malá propadla,“ vyprávěl Tomáš Vaclík.

Související obsah


Myšlenky na fotbal šly stranou. Sled dalších událostí se ale naštěstí vyvíjel příznivě. Malá Nicky se ale z pádu naplno zotavila.

Zdroj: Twitter

„Máte jediný pocit. Strach. Strach o dítě je nejhorší věc na světě. A já ho v tu chvíli sakra měl. Pak nám ale lékaři natvrdo řekli i svůj názor. Naše jediné štěstí v neštěstí prý bylo, že malá spadla na plochou stranu schodu, úplně přesně. Kdyby sletěla na hranu, zabila se…“

Související obsah


Rok stará záležitost je sice stále mementem, ale u Vaclíků už myslí na jiné radosti. Malá Nicky bude mít sestřičku, na cestě je druhé děťátko.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události