Basketbal

O výměně se dozvěděl až z Twitteru. Zasloužím si zdvořilost, hartusil Američan

O výměně se dozvěděl až z Twitteru. Zasloužím si zdvořilost, hartusil Američan
Josh Hart Zdroj: profimedia.cz

Vrcholový sport v zámoří je velký byznys. Ať už NHL, NBA či NFL. Pokud nejste top hráčem, který klubu přináší i přidanou hodnotu mimo hřiště, nejedná s vámi vedení klubů v rukavičkách. Naposledy to na vlastní kůži poznal americký basketbalista Josh Hart, který se o výměně z Los Angeles Lakers do New Orleans dozvěděl až z Twitteru.

Během léta dochází k velkému počtu výměn, tzv. trejdům. Generální manažeři se snaží udělat svůj tým lepší na nadcházející sezonu. A dost obvykle o daném trejdu, neví ani samotní hráči, kteří se o něm dozvědí z jiných zdrojů, než klubových.


Naposledy to na vlastní kůži zažil Josh Hart. Čtyřiadvacetileté křídlo se dozvědělo až z Twitteru, že bylo vyměněno z LA Lakers do New Orleans. Hart tohle rozhodnutí, zcela pochopitelně, ztěžka rozdýchával.


„Dva roky jsem jezdil po pr... ve zlato-fialových barvách. Hrál jsem i zraněný, nikdy jsem se na nic nevymlouval. Jsem Lakers vděčný a chápu, že NBA je byznys. Jako hráč si snad ale zasloužím určitou zdvořilost. Třeba že mi zavolají a řeknou mi, že mě vyměnili. Ne, že se to dozvím z Twitteru,“ napsal taktéž na sociální síť.


"Ale aby bylo jasno. LA jsem si zamiloval. Trenéry, spoluhráče, realizační tým. Tahle část klubu má můj absolutní respekt,“ dodal už klidnějším tónem.

Související obsah


Hart vstoupil do NBA v sezoně 2017/18. Na draftu 2017 si ho z třicáté pozice vybral Utah Jazz, ale ještě během večera byl vytrejdován do Lakers.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události