Fotbal

V Kosovu zatkli české fanoušky: Měli dron, srbskou vlajku a nože!

V Kosovu zatkli české fanoušky: Měli dron, srbskou vlajku a nože!
Zdroj: Profimedia

Velký souboj o EURO. Tak se mluví o zápasu Česka v Kosovu. Ještě před samotným začátkem si ale Češi uřízli pořádnou ostudu. Policie zatkla skupinu osmi lidí v tričkách s Putinem, kteří u sebe měli dron, srbskou vlajku, provokující transparenty a zbraně.

V Kosovu je kvůli sporům se Srbskem napjatá atmosféra a skupinka Čechů se rozhodla ji ještě více vyhrotit. „Můžeme potvrdit, že byla nedaleko Prištiny zatčena policií skupinka osmi českých fanoušků, šlo konkrétně o šest mužů a dvě ženy. Tato skupinka u sebe měla dron, srbskou vlajku a také transparent s nápisem Kosovo je Srbsko. Zároveň u nich byla objevena pyrotechnika a také nože," uvedl v prohlášení mluvčí Fotbalové asociace ČR Michal Jurman.


Všech osm fanoušků bylo ještě v noci vyslechnuto a následně propuštěno. „Dle našich informací chtěli během mezistátního zápasu nad stadion vynést transparenty s určitými nápisy ohledně Kosova a Srbska,“ prozradil Českému rozhlasu mluvčí ministerstva zahraničí Robert Řehák fakt, že měly transparenty proletět zavěšené na dronu v průběhu zápasu s Českem.
 

Kvůli tomuto incidentu se zpřísní kontroly při vstupu na stadion a fanoušci nebudou moci pronést nic jiného, než českou vlajku.

Související obsah

 

Kosovo bylo dříve součástí Srbska, v roce 2008 ale vyhlásilo nezávislost. Poté se Evropa rozdělila. Velká část v čele s Českou republikou nezávislost uznala, Rusko nebo Slovensko ale nikoliv. V Srbsku jsou stále lidé, kteří nezávislost Kosova neuznávají a mezi oběma státy proto panuje napjatá atmosféra.


Zápas mezi Kosovem a Českou republikou začíná ve tři hodiny odpoledne a hraje se opravdu o hodně. Jde totiž o souboj druhého se třetím.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události