UFC

Vémoly se na radu ptát nebudu, říká Muradov. Také hodlá dražit své věci

Vémoly se na radu ptát nebudu, říká Muradov. Také hodlá dražit své věci
Zdroj: Profimedia

Již příští víkend si odbude premiéru v UFC. Na galavačeru v Kodani vyzve Machmud Muradov Itala Alessiu Di Chirica. V pátek na oficiální tiskové konferenci potvrdil, že před svým prvním zápasem v nejprestižnější organizaci bojových sportů není nervózní. Navíc chystá vydražit své rukavice a tričko a výtěžek pošle do Uzbekistánu, odkud pochází.

Chce udělat reklamu sám sobě, trenérovi Petru Knížeti, České republice i Uzbekistánu. Už v exkluzivním rozhovoru pro TV Nova hlásil, že v ringu bude mít obě vlajky. Mach, jak se Muradovi přezdívá, moc dobře ví, jak důležitý fight ho čeká. Ani na rady od Karlose Vémoly, prvního českého bijce v UFC, se ptát nebude.

„Když mi nějakou radu dá, jsem za to rád, ale ptát se nebudu. Psychicky jsem v pohodě, jsem vyrovnaný, mám okolo sebe dobré lidi. Vím, proč tam jdu,“ prohlásil odhodlaně.

Rozvoj MMA vidí i ve svém rodné zemi. „Ten den, co jsem podepsal smlouvu v UFC, tak prezident Uzbekistánu podepsal, že bude v zemi první zápas MMA. Pěkná náhoda.“

Související obsah

„Prezident mi dokonce i psal a blahopřál. Je velkým fanouškem MMA. Také postavil několik hal, kam jezdí i Chabib,“ dodal.

Související obsah

Po zápase také hodlá Muradov udělat dražbu svých rukavic a trička. Peníze pak věnuje charitě v Uzbekistánu. „Když můžu, pomůžu,“ pravil skromně a zároveň podotkl, že UFC vůbec nezajímají podmínky, ve kterých trénuje.

Související obsah

Jak se bude Machmudovi v UFC dařit můžete sledovat už 28. září v rámci galavečera UFC Fight Night z Kodaně, který bude vysílat stanice Nova Sport 2, nebo na videoportálu VOYO.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události