Tenis

Plíšková se světovou jedničkou nestane. Prohrála s Ukrajinkou

Světovou jedničkou se po turnaji ve Wu-chanu nestane. Česká tenistka Karolína Plíšková ve třetím kole prohrála s Ukrajinkou Dajanou Jastremskou 1:6 a 4:6 a na turnaji končí. Naopak Petra Kvitová porazila Američanku Sloane Stephensovou dvakrát 6:3.

Plíšková se mohla po turnaji stát světovou jedničkou. Potřebovala se ale dostat do semifinále a zároveň doufat, že by se součásná jednička Australanka Ashleigh Bartyová vypadla ve čtvrtfinále a dřív. Další možností bylo i to, že by se obě hráčky střetly ve finále a vítězka by byla novou jedničkou. To se ale už nestane.

Rodačce z Loun se nepovedl vstup do zápasu. Rychle prohrávala 0:3 a ani v dalším průběhu první setu se nezmátořila. Trápila se hlavně na servisu. Své podání uhájila jen jednou.

Související obsah


 

Ve druhé sadě se už zlepšila, ale přesto ji Ukrajinka ve třetí hře brejkla a až do konce zápasu si výhodu pohlídala. Lehce zaváhala jen v osmé a desáté hře, kdy si Plíšková vypracovala brejkboly. Nicméně ani jeden z nich nevyužila a Ukrajinka nakonec zvítězila 6:4.
 

Sestřih zápasu Kvitová - Stephensová:


 

Naopak z postupu se raduje další česká hráčka Petra Kvitová. Ta podruhé v kariéře porazila Sloane Stephensovou a v dalším kole vyzve právě Jastremskou.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události