Motorismus

Vážná nehoda Prokopa! Navigátor má krevní sraženinu na mozku

Vážná nehoda Prokopa! Navigátor má krevní sraženinu na mozku
Nehoda Martina Prokopa Zdroj: Facebook Martina Prokopa

Třetí etapa Marocké rally se pro českého pilota Martina Prokopa změnila v černou můru. Kvůli chybě v navigaci neviděl skrytou terénní hranu a havaroval. Jemu se nic nestalo, ale jeho navigátor Jan Tománek byl helikoptérou přepraven do nemocnice v Marrakéši s krevní sraženinou na mozku.

V Maroku bojoval o přední umístění. Teď už je však jasné, že Martin Prokop do cíle etapového závodu nepřijede. Vážná nehoda jeho „Shreka“, jak přezdívá svému autu, zhatila všechny plány.

„V prachu z aut a motorek před náma nebylo pořádně vidět. Bohužel to bylo na dlouhé rovině, takže se jelo rychle,“ líčil Prokop svou nehodu, která byla zapříčiněna chybou v roadbooku, kde je navigace.

Ačkoliv jihlavský rodák vyvázl bez zranění, v nemocnici skončil jeho spolujezdec Jan Tománek. „Jendu v noci letecky transportovali do nemocnice v Marrákeši. Má krevní sraženinu na mozku, snad jen malou,“ napsal.

Nicméně za pár hodin uvedl, že sraženina není velká a Tománek bude za pár dní v pořádku. „Dobrá zpráva o Jendovi Tománkovi! Hematom na mozku je velmi malý a není nebezpečný. Bude muset zůstat 4 až 5 dní v nemocnici."


vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události