APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Muž ujel skoro 2,4 tisíce km na jednu nádrž. Zvládl to díky jednoduchým trikům

Muž ujel skoro 2,4 tisíce km na jednu nádrž. Zvládl to díky jednoduchým trikům
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Německý influencer dokázal neuvěřitelné. S Volkswagenem Passat z roku 1998 jel z Německa až na polární kruh a přitom ani jednou nenatankoval. Díky jednoduchým vychytávkám dosáhl spotřeby 2,9 litru na 100 kilometrů.

Řidič z Německa je zřejmě novým rekordmanem. Ve Volkswagenu Passat B5 z roku 1998 se mu na jedinou nádrž podařilo ujet 2 398 kilometrů. Dostal se tak z německého Hildesheimu na polární kruh, aniž by jedinkrát natankoval.

Muž se na svůj úkol pochopitelně připravoval. Triky, jakými dosáhl cíle, prozradil ve svém videu na youtube. To teď boří internet. „Nejdříve jsem z auta odstranil všechny věci, které jsem nepotřeboval,“ uvedl influencer. Jednalo se třeba i o střešní nosiče nebo anténu.

Následovaly další technické úpravy. Muž vyměnil termostat chladicí kapaliny, vzduchový, kabinový i palivový filtr a do auta namontoval tempomat. Původní žárovky ve světlometech nahradil energeticky úspornějšími žárovkami typu LED. Dále sundal řemen od klimatizace a sání servu přelepil páskou. Tak snížil odpor vzduchu i zatížení pomocných systémů.

Související obsah

To mi ale ještě nestačilo, a tak jsem tento experiment posunul na novou úroveň díky třem silným spojencům,“ uvedl. Těmi byly tablety Ferox, které přidal do nafty, speciální olej Addinol s nízkým třením a pneumatiky Michelin Energy Saver s hladkými kryty kol o rozměru 175/65 R15, které natlakoval na čtyři bary.

To ale stále není vše. Při tankování použil několik dalších triků, jimiž se mu podařilo zvýšit kapacitu nádrže. Do té se v případě tohoto auta standardně vejde 62 litrů. Muž z Německa ale při tankování tankovací pistolí zmáčkl odvzdušňovací ventil a následně si ještě naklonil auto na heveru. Do nádrže se mu tak podařilo dostat přes 75 litrů nafty. Tankoval samozřejmě tu prémiovou.

Při jízdě dodržoval zásady takzvaného hypermilingu, tedy úsporné jízdy. Snažil se tedy o co nejplynulejší jízdu. Co nejméně brzdil a z kopce vyřazoval na neutrál. Podařilo se mu tak dosáhnout neuvěřitelné spotřeby 2,9 litru na 100 kilometrů.

TN.cz

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události