Fotbal

Odejde Trpišovský ze Slavie? Zájem mají dva ruské kluby!

Odejde Trpišovský ze Slavie? Zájem mají dva ruské kluby!
Jindřich Trpišovský | Zdroj: profimedia.cz

Je o něj zájem. Podle ruských médií se o trenéra Slavie Jindřicha Trpišovského zajímají dva moskevské celky. Konkrétně se jedná o Dynamo a Spartak.

Se Slavií v české lize dominuje, a tak není divu, že se o Jindřicha Trpišovského začínají zajímat i v zahraničí. Už v listopadu 2017 po něm prahla chorvatská Rijeka, nyní se ozvaly tradiční ruské kluby Spartak a Dynamo Moskva.

Trpišovský je zaujal hlavně tím, že se Slavií začal praktikovat moderní běhavý fotbal, který také slaví výsledky na mezinárodním poli. Sešívaní v loňské sezoně došli až do čtvrtfinále Evropské ligy. Navíc v domácí soutěži jsou suverénní. V minulém ročníku Fortuna ligy vybojovali po 77 letech double a v tomto jsou jediní, kteří ještě neprohráli.


 

Ruské týmy navíc oplývají velkými finančními možnostmi, takže z této stránky by nebyl problém. Nicméně třiačtyřicetiletý kouč už několikrát naznačil, že chce ve Slavii pokračovat. Navíc má v klubu smlouvu do roku 2021.
 

Související obsah


 

Zajímavé je, že před několika týdny se ze Slavie vydal do Spartaku záložník Alex Král. Navíc moskevský tým na konci září odvolal kvůli špatným výsledkům kouče Konovova a jeho dočasným náhradníkem se stal Sergej Kuzněcov. Spartaku zatím patří dvanácté místo.
 

Související obsah

Ještě v horší situaci je Dynamo. To je až předposlední a před pár dny vedení týmu vyhodilo trenéra Dmitriho Chochlova a momentálně vyhlíží náhradu. A právě Trpišovský je adeptem číslo jedna na uvolněné místo.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události