Češi senzačně porazili Anglii, o výhře v závěru rozhodl debutant Ondrášek

Čeští fotbalisté dosáhli v Edenu na senzaci. Po propadáku v Anglii, kde prohráli 0:5, připravili svým soupeřům tu nejlepší odplatu a doma zvítězili 2:1. O výhře rozhodl v 85. minutě Ondrášek.

Hned ve čtvrté minutě přišla tvrdá rána. Sterling utekl po levé straně, ve vápně si zasekl míč a nechal se faulovat Masopustem. Rozhodčímu nezbylo nic jiného, než odpískat penaltu, kterou proměnil Harry Kane.

Češi se pokusili o bleskovou odpověď, Královu střelu ještě zblokovali obránci, míč se ale dostal k Coufalovi, který bombou pořádně protáhl Pickforda. Co se nepovedlo Coufalovi se ale z následného rohu povedlo Brabcovi, který kolenem doklepl balon do brány.

Po čtvrt hodině hry dostali Češi další výhodu rohového kopu a opět z toho byla gólová situace. Souček nevyskočil dostatečně vysoko, centr jen protečoval na zadní tyč, kde v těžké pozici Schick minul branku anglického výběru.

Angličané se dostali k další vážnější situaci až po půl hodině hry, ale zase to stálo za to. Kaneovu střelu srazili obránci k Mountovi, ten ale díky včasnému zásahu Čelůstky nedokázal zamířit přesně.