Fotbal

Čína Slavii neopustí! Tvrdík ale potvrdil, že klub jedná s arabským zájemcem

Čína Slavii neopustí! Tvrdík ale potvrdil, že klub jedná s arabským zájemcem
Zdroj: Profimedia

Budou mít fotbalisté Slavie stále čínského majitele nebo ho vystřídají ti katarští? Otázka, na kterou nikdo dosud nezná odpověď. K celému případu se nyní na Twitteru vyjádřil předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík.

Spekuluje se o tom víc, než o výkonech slávistů v národním dresu. Bude se měnit majitel nebo ne? Jako první rozvířil tuto debatu prezident Miloš Zeman, který před týdnem naznačil, že financování ze strany čínských majitelů má být zastaveno. Podle dalších informací, se kterými přišel investigativní server neovlivni.cz, skutečně k odchodu čínských majitelů dojde.

Související obsah
Slávistické fanoušky ale může trochu uklidnit čtvrteční příspěvek Tvrdíka na Twitteru. „Citic Europe Holdings a Citic Dicastal budou investovat v ČR skoro 8 miliard Kč do vybudování závodu automotiv v prostorech a ve spolupráci se Žďas Žďár. Projekt výrobního závodu vytvoří cca 500 pracovních míst. Citic počítá i s rozvojem svých aktiv v ČR včetně SK Slavia Praha,“ napsal.


 

Investice do Žďasu Žďár není náhodná. Desátého srpna 2016 ji totiž koupila CEFC, jejíž aktiva po zatčení a vyslýchání předsedy představenstva společnosti Jie Ťien-minga, převzala právě společnost Citic.
 

Tvrdík ale zároveň potvrdil, že klub jedná s arabským zájemcem. „Ano, mohu potvrdit, že jednáme po souhlasu akcionáře SK Slavia Praha o možnosti generálního partnerství s možným arabským zájemcem,“ dodal na Twitteru. Daným zájemcem by mohl být Qatar Airlines, o kterém se začalo před pár dny spekulovat.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události