Motocykl

Kornfeilovi se kvalifikace povedla, Salač po pádu nenastoupil

Kornfeilovi se kvalifikace povedla, Salač po pádu nenastoupil
Jakub Kornfeil | Zdroj: profimedia.cz

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel skvěle kvalifikaci na Velkou cenu Japonska, do které odstartuje ze sedmého místa. Filip Salač po těžkém pádu v tréninku kvalifikační jízdy vynechal.

Jakub Kornfeil si v Japonsku vyjel třetí nejlepší kvalifikaci sezony a vybojoval druhou řadu. V Japonsku se jelo na mokré trati a rozhodovalo i pořadí na startu. Český závodník nakonec zaostal o 863 tisícin sekundy za vítězným Niccolem Antonellim.


Druhý český závodník Filip Salač do kvalifikace vůbec nenastoupil. V pátečním tréninku měl těžký pád a nadvakrát si zlomil malíček na pravé noze.

Související obsah


O jeho případném nedělním startu se rozhodne v průběhu soboty, pokud se ale sedmnáctiletý jezdec rozhodne nastoupit, vyjede do závodu z uličky v boxu. To je trest za příliš pomalou jízdu v prvním tréninku.
 

 Kvalifikace se naopak nevydařila Karlu Abrahamovi, který do závodu vyrazí až z šesté řady. V kategorii MotoGP si nejlépe vedl Marc Márquez a vyjel si už desátou pole position v sezoně. Z prvního místa v Moto2 vyjede Luca Marini.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motocykl

Důležité Události