Rooney odehrál poslední zápas v MLS, Ondráškův Dallas končí

Éra Weyna Rooneyho v zámořské MLS končí. DC United vypadli už v osmifinále a anglický kanonýr se vrací zpět domů. Po prodloužení končí i Dallas, za který hraje jediný Čech v zámoří Zdeněk Ondrášek

Wayne Rooney strávil v zámoří dva roky a za DC United stihl dát 23 gólů. Víc už ale třiatřicetiletá legenda Manchasteru United nepřidá. Už od léta je jasné, že se po sezoně vrátí domů do Anglie, kde pomůže Derby County. A sezona mu skončila dnes v noci.

DC United hrálo o postup do čtvrtfinále s Torontem, důležitý zápas ale nezvládlo. Toronto šlo do vedení ve 32. minutě zásluhou Delgada a s United to vypadalo bledě. Ve třetí minutě nastavení přišel gól naděje z kopačky Rodrigueze.

V prodloužení se ale DC úplně sesypalo. Během patnácti minut si nechalo nasázet čtyři góly a o postupujícím bylo rozhodnuto. Ve čtvrtfinále se Toronto utká s New York City.

Sestřih zápasu Toronto vs. DC United:

Sezona skončila i jedinému českému zástupci v MLS. Zdeněk Ondrášek si nedokázal přenést skvělou formu z reprezentace i do ligy a jeho Dallas podlehl Seattlu 4:3 po prodloužení. Seattle přitom vedl už po 22 minutách 2:0, Dallas se ale dokázal vzchopit a podařilo se mu dvakrát vyrovnat. Na gól ze 113. minuty už ale odpovědět nedokázal. Ondrášek do prodloužení nezasáhl a byl střídán v 95. minutě.

Sestřih zápasu Seattle vs. Dallas:

Dále naopak postupuje Real Salt Lake se slovenským zástupcem Albertem Rusnákem, který porazil Portland 2:1 a Atlanta, která si poradila 1:0 s New England Revolution.