Hokej

Jágra dojalo předávání vyznamenání: Bylo to nepopsatelné!

Stal se prvním českým sportovcem, který dostal od prezidenta České republiky druhé státní vyznamenání. Hokejista Jaromír Jágr si pondělní večer ve Vladislavském sále užíval a jak sám pak během livestreamu na Instagramu přiznal, cítil při předávání velkou hrdost.

Jágr byl poprvé vyznamenán v roce 2010. Tehdy od prezidenta Václava Klause dostal ocenění Za zásluhy druhého stupně v oblasti sportu. Tenkrát to bylo spojené zejména s mistrovstvím světa, který český tým vyhrál a Jágr hrál na šampionátu klíčovou roli.

V pondělí večer pak Jágr z rukou Miloše Zemana obdržel státní vyznamenání za Zásluhy prvního stupně v oblasti sportu. Tentokrát za to, jak český hokej reprezentoval v zahraničí a také proto, že pomohl hokej expandovat do Číny, kterou na jaře navštívil společně se Zemanem.


 

Sedmačtyřicetiletý majitel kladenských Rytířů byl z celého procesu předávání dojatý. „Bylo to nepopsatelný. Ta atmosféra, ta hymna. Já si vzpomněl na svoje nejlepší hokejové zážitky, kdy jsem po vyhraných zápasech statní hymnu poslouchal. Docela mi to scházelo, že už hymnu po zápasech neuslyším a najednou ji slyšíš, když ti předávají státní vyznamenání. Úplně jsem měl na těle husí kůži,“ řekl Jágr.

„Je to zvláštní. Nikdy bych to neřekl, ale najednou se mi vrátily vzpomínky a až tady (ve Vladislavském sálu) jsem si uvědomil, jak jsem hrdej na svou vlast,“ dodal během livestreamu na svém Instagramu.

Související obsah

Nyní ale musí znovu přepnout do zápasového tempa. Už od 18 hodin hraje Kladno na ledě s Hradcem Králové a Jágr se tak potká s Vladimírem Růžičkou. Oba dva byli v kádru národního týmu při olympijském turnaji v Naganu 1998.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události