Kvitová prohrála i druhé utkání na Turnaji mistryň, nestačila na Bencicovou

Česká tenistka Petra Kvitová nezvládla ani druhé utkání na Turnaji mistryň. V čínském Šen-čenu tentokrát nestačila na Švýcarku Belindu Bencicovou, které podlehla ve třech setech 6:3, 1:6 a 6:4.

Obě tenistky vstoupily do zápasu vyrovnaně. Až za stavu 3:3 měla první brejkbol v utkání Kvitová, bohužel ho však nevyužila a naopak v dalším gemu dokázala Bencicová sebrat české hráčce podání. Kvitová následně nedokázala najít na svou soupeřku recept a první set prohrála 6:3.

Do druhého setu však Petra vletěla jako uragán a brzy vedla už 4:0. I přes jednu ztrátu gemu pak druhý set dopodávala s přehledem 6:1. O osudu zápasu tak musel rozhodnout třetí set a v něm se strhla pořádná bitva, obě hráčky si v úvodu dvakrát sebraly servis. Vyrovnaný průběh trval až do stavu 4:4, kdy Bencicová dokázala prolomit potřetí podání české hráčky a následně získala rozhodující třetí set v poměru 6:4.

Kvitová tak ztratila i druhý zápas na Turnaji mistryň. Nicméně v zamotané červené skupině má stále šanci postoupit. Rozhodne její třetí zápas, ve kterém se utká s turnajovou jedničkou Ashleigh Bartyovou.

Ve čtyřhře pak prohrály Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou s párem Barbora Strýcová - Sie Šu-wej 2:6, 6:1 a 5:10.