NBA

Famózní Davis! Hvězda Lakers stihla proti Memphisu 40 bodů a 20 doskoků

Anthony Davis | Zdroj: profimedia.cz

Basketbalisté Los Angeles Lakers jsou ve formě. Na své domácí palubovce zničili Memphis 120:91 a potřetí ze čtyř zápasů nové sezony NBA zvítězili. Kalifornský celek táhl zejména Anthony Davis, který nastřílel 40 bodů a k tomu přidal 20 doskoků.

Ještě v polovině třetí čtvrtiny byl duel vyrovnaný. Pak se ale domácí utrhli šňůrou dvaceti bodů v řadě, čímž rozhodli o svém vítězství. Nakonec z toho byla výhra o dvacet devět bodů.

Neskutečný individuální výkon podal Davis. Šestadvacetiletý hráč za 30 minut nastřílel 40 bodů a doskočil 20 míčů. Velmi dobrý výkon podal také LeBron James, který stihl za 28 minut 23 bodů a 8 asistencí. Na druhé straně se žádný z hráčů nedostal přes 20 bodů.

V dalším zápase podlehl Denver Dallasu 106:109. Jediná asistence chyběla k zisku triple-doublu domácímu hráči Nikolovi Jokičovi, který nasbíral 10 bodů, 10 doskoků a 9 asistencí.