MLB

Baseballisté Washingtonu vyhráli Světovou sérii! Slaví poprvé v historii

Baseballisté Washingtonu vyhráli Světovou sérii! Slaví poprvé v historii
Zdroj: Profimedia

Baseballisté Washingtonu Nationals se vůbec poprvé v historii stali vítězi Světové série MLB. Finálový souboj s Houstonem Rockets rozhodl až sedmý zápas a v něm sedmá směna, při které Howie Kendrick zařídil pro svůj tým rozhodující náskok. Nationals vyhráli poslední zápas sezony 6:2.

Neuvěřitelná série, v níž ani jeden z týmů nedokázal vyhrát zápas ve svém domácím prostředí, skončila vítězstvím podceňovaných Nationals. Houston šel do play off jako nejlepší tým základní části, Washington měla až osmou nejlepší bilanci.


Nationals vedli 2:0 na zápasy, 2:3 prohrávali, ale poslední dva zápasy vyhráli. „Lidé nás už odepisovali, ale semkli jsme se a bojovali,“ užíval si třetí metař Anthony Rendon.


Nejlepším hráčem finále byl vyhlášen nadhazovač Stehen Strasburg, který zařídil výhry ve druhém a šestém utkání série a pro Nationals v podstatě získal druhý a třetí bod. Poslední utkání už ale patřilo právě Rendonovi, který odpálil homerun na 1:2. Domácí poté střídali nadhazovače Greinkeho a jeho náhradník Harris dostal hned od prvního pálkaře Kendricka klíčový dvoubodový homerun, který znamenal obrat na 3:2. Nationals pak ještě pojistili náskok v osmé a deváté směně.

Zdroj: Profimedia

Washington Nationals slaví svůj první triumf ve 14 let staré historii. Tým vznikl v roce 2005, kdy se přestěhoval do hlavního města z Montrealu.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události