Fotbal

Yaya Touré opouští Čínu s ostudou! Byl vyloučen po deseti vteřinách

Yaya Touré opouští Čínu s ostudou! Byl vyloučen po deseti vteřinách
Zdroj: Profimedia

Poslední zápas sezóny měl pro čtyřnásobného afrického hráče roku jepičí život. Zákrok na červenou kartu totiž předvedl už v desáté vteřině a po přezkoumání videozáznamu byl vyloučen.

Yaya Touré v uplynulé sezóně hájil barvy čínského druholigového týmu Qingdao Huanghai. Ti včera odehráli svůj poslední zápas sezóny a i přes prohru 1:2 uhájili o bod první místo v soutěži a postupují do čínské nejvyšší ligy.

Bývalý reprezentant Pobřeží Slonoviny udělal naprostou klukovinu, když pár vteřin po zahájení skopnul k zemi jednoho ze soupeřů úplně mimo hru. Jeho faul následně shlédl VAR a hlavní rozhodčí neměl na výběr, Touré musel ze hřiště.


Tourého spoluhráči se dokázali i v deseti dostat do vedení, ale hostující tým Nantong Zhiyun v šedesáté minutě srovnal a devadesáté skóre otočil. Nicméně ani tato prohra nic nezměnila na mistrovských oslavách Qingdaa, kteří oslavili i historický postup do nejvyšší ligy.

Související obsah


Šestatřicetiletý Touré zatím nemá smlouvu na další sezónu a velmi pravděpodobně to byl jeho konec v Číně, ne-li konec celé jeho bohaté aktivní kariéry.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události