Karolína Plíšková

Plíšková propustila Martinezovou! S novým trenérem už se jedná

Plíšková propustila Martinezovou! S novým trenérem už se jedná
Zdroj: Profimedia

Karolína Plíšková, která rok 2019 zakončí na druhém místě světového žebříčku WTA, končí spolupráci s trenérkou Conchitou Martinezovou.

Plíšková pod vedením Martinezové udělala další výkonnostní posun a v roce 2019 vyhrála čtyři turnaje na okruhu WTA, nicméně se jí nepodařilo dosáhnout na grandslamový triumf, který stále zůstává jejím cílem.


„Děkuji Conchitě za odvedenou práci. Myslím, že jsem se díky ní stala lepší hráčkou. Doufám, že se jí bude i dál dařit. Já se teď chci zkusit zase ještě posunout,“ uvedla nejlepší česká tenistka v tiskové zprávě.

Jméno nového kouče zatím není známé. “Po Turnaji mistryň se Karolína definitivně takto rozhodla a od té doby jsme začali jednat ve věci angažování nového trenéra. Momentálně už probíhají vyjednávaní a jakmile budou u konce, budeme informovat fanoušky. Jasno by mělo být před začátkem přípravy na další sezonu,” řekl manažer Plíškové Michal Hrdlička.


V realizačním týmu nadále zůstává chorvatský kondiční trenér Azuz Simcich a španělský fyzioterapeut Salvador Martín Guzman. Karolínu Plíškovou teď čeká několikatýdenní tenisová pauza. “Čeká mě cesta do Miami na focení pro partnera a potom dovolená v teple. Přípravu na další sezonu zahájím na konci listopadu,” prozradila nejbližší plány aktuální světová dvojka.


Náročné tréninkové dávky bude stejně jako loni polykat ve španělském Tenerife. “Tamní podmínky mi maximálně vyhovovaly, proto tam přípravu letos absolvuju znovu. Je tam skvělé počasí a můžu se tam soustředit jen na trénink,” vyjmenovala výhody soustředění na Kanárských ostrovech Plíšková, která v letošní sezoně znovu dominovala ve statistice nasázených es.


Spolupráce s wimbledonskou vítězkou z roku 1994 začala loni před turnajem US Open, kdy se Martinezová přidala k Australance Rennae Stubbsové. Později ale s Plíškovou zůstala sama.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události