Fotbal

Místo oslavy přišlo pokání. Son dával góly, stále ale myslel na hrůzný střet

Místo oslavy přišlo pokání. Son dával góly, stále ale myslel na hrůzný střet
Zdroj: Instagram / Twitter

Velké srdce ukázal korejský fotbalista Son Heung-Min v zápase Ligy mistrů proti Crvené Zvezdě Bělehrad. Když vstřelil branku na 2:0, nepředváděl žádné velké oslavy a místo toho poslal do kamery omluvný vzkaz Andrému Gomésovi. Ten po Korejcově faulu skončil se zlomenou nohou a musel podstoupit operaci.

Nebylo jasné, zda Son vůbec v Bělehradu do zápasu Champions League nastoupí kvůli svému psychickému stavu. Korejec velmi špatně nesl, že po jeho faulu ve víkendovém zápase s Evertonem utrpěl ošklivou zlomeninu André Gomes. Son dostal červenou kartu, ale místo vzteku na rozhodčího odešel ze hřiště se slzami v očích. Tak líto mu bylo zraněného soupeře.

Související obsah


Korejec se s tím nakonec zládl vyrovnat a tři dny po tomto ošklivém zážitku proti Bělehradu nastoupil. Na první gól si připsal asistenci, když po jeho střele do břevna dorazil míč do sítě Lo Celso.V druhém poločase už skóroval sám Son. Namísto bouřlivých oslav ze vstřelené branky však ukázal, že na zraněného Gomese stále myslí a do kamery mu poslal vzkaz, když spojil ruce a poklonil se.

Zdroj: Profimedia

O čtyři minuty později přidal ještě jeden gól, po kterém utvořil z prstů srdce. Toto gesto asi také patřilo Gomesovi, s nímž Korejec velmi soucítí. "Je mi velmi líto té nehody a celé té situace, ale musel jsem se soustředit na tým a musel jsem jít dál a byla to správná odpověď všem lidem, kteří mě podporovali," uvedl Son.

Související obsah

Za Tottenham zvýšil na 4:0 ke konci zápasu ještě Eriksen a Spurs se díky této výhře velmi přiblížili postupu ze skupiny.

Zraněný André Gomes už podstoupil operaci, která proběhla úspěšně a na sociálních sítích se pochlubil, že už je v pořádku doma a poděkoval všem fanouškům za podporu a pozitivní energii, kterou mu posílali.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události