Zabit Magomedšaripov

Pérová váha se dočká velkého taháku! Zrodí se nová hvězda?

Pérová váha se dočká velkého taháku! Zrodí se nová hvězda?
Zabit Magomedšaripov Zdroj: profimedia.cz

UFC si postupně vychovává novou hvězdu. Po úspěchu s Chabibem Nurmagomedovem se zaměřuje na Zabita Magomedšaripova, který vletěl před dvěma lety na nejvyšší scénu, aby si poprvé mohl vychutnat, jaké to je být hlavním tahákem galavečera, navíc ještě v rodném Rusku. Proti bude ale další vycházející hvězda, která nemá problémy tento nový prospekt z Dagestánu srazit na zem – Calvin Kattar.

Společnost UFC se potřetí vydává do Moskvy a za poslední rok udělala velký krok v nákupech nových slibných bojovníků z východu. Zabit je původem z Dagestánu, ale svoje řemeslo neustále vylepšuje v USA po boku nedávných vyzyvatelů o titul, Frankieho Edgara a Marlona Moraese.

Do UFC vstoupil jako nezastavitelná kreativní mašina, která hned od začátku ukázala, že umí dělat atraktivní zápasy a přijít s něčím novým. Přestože Zabit narazil na větší konkurenci než kdy předtím, stále si drží působivou sérii vítězných zápasů, která odstartovala už v roce 2013.

Související obsah

Zatímco u Zabita nikdy dopředu nevíte, co udělá – zda si s vámi bude hrát v postoji, anebo přijde s nečekaným přechodem na zem – Calvin Kattar má jasný tah na jednu bránu. Málokdy ho protivníci dostanou na zem a on sám je likviduje tvrdými údery. Jeho poslední dva zápasy v UFC ani nepřešly přes druhé kolo.

Přestože jejich zápas měl původně být zhruba 30 kilometrů od jeho domova a nyní se naopak odehraje v rodné zemi soupeře, Kattar si uvědomuje důležitost utkání, ve kterém navíc bude bojovat i pro své nedávno zesnulého nejlepšího kamaráda. Kattar může nejenom zastavit další skvěle rozjetý dagestánský vlak, ale současně se sám může probojovat do širší elity pérové váhy UFC, kde suverénní šampion Max Holloway čeká na nové vyzyvatele.

Sledujte UFC Moskva již dnes v příjemném čase od 20:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Přehled zápasů (od hlavního zápasu k prvnímu):

Zabit Magomedsharipov vs. Calvin Kattar (pérová váha)

Alexander Volkov vs. Greg Hardy (těžká váha)

Zelim Imadaev vs. Danny Roberts (welterová váha)

Khadis Ibragimov vs. Ed Herman (polotěžká váha)

Ramazan Emeev vs. Anthony Rocco Martin (welterová váha)

Shamil Gamzatov vs. Klidson Abreu (polotěžká váha)
 

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události