UFC

Kde udělal Vémola chybu? Rozhodovalo se už před zápasem!

Kde udělal Vémola chybu? Rozhodovalo se už před zápasem!
Zdroj: Profimedia

Zápas století dopadl opravdu nečekaně. Karlos "Terminátor" Vémola padl k zemi už po dvou minutách a sedmi vteřinách a vítězem se stal Attila Végh. Ke klíčovým okamžikům souboje se vyjádřil i komentátor UFC Michal Petrgál

Co bylo klíčem k úspěchu Attily Végha?

Celá cesta, nerozhodovalo se pouze v samotném zápase, ale ještě před ním. Tato příprava i po mediální stránce byla jedna z nejdelších, takže sledovat proměnu Végha v posledních dnech a vidět ho namotivovaného už na ceremoniálním vážení, to bylo něco, co výrazným způsobem zasáhlo do pozdějšího zápasu v kleci. Végh se výborně připravil na zápas a neudělal prakticky žádnou chybu. Měl dobrý pohyb a dokázal si zjednat respekt.


Vémola v zápase sázel na útok a obraně se moc nevěnoval. Byla to správná taktika?

Spíše mi přišlo, že byl od začátku utkání rozhozený. Jako kdyby přece jenom i k němu se nakonec dostala ona důležitost zápasu století, atmosféra 20 tisíc lidí v hale. Když jsem viděl řadu Vémolových zápasů přímo u klece ještě předtím, než vstoupil do OKTAGONU, vždy jsem v něm viděl naprosté přesvědčení, odhodlanost a jasné sebevědomí. Tady jsem měl poprvé pocit, že snad začal i trochu pochybovat, a to se muselo odrazit i na jeho plánu v kleci. Vémola se nikdy moc nebrání v postoji, jelikož je přesvědčený, že dokáže vzít velmi rychle svého soupeře na zem, a tak mu pár úderů na cestě za takedownem nějak nevadí. Především toho nikdo za poslední roky nedokázal využít. Patrik Kincl byl kdysi proti Vémolovi ze všech asi nejblíže, ale nepodařilo se mu to přetavit ve vítězství.

Související obsah


Proč se nesnažil Vémola vzít Végha na zem?

Protože mu to Végh nedovolil. Postupně si ho rozebíral už prvotními údery a nedal mu jedinou šanci, aby se Vémola mohl vrhnout do takedownu. Byl na to připravený.


Pohyb Vémoly byl už od druhého úderu nejistý. Byl to ten okamžik, ve kterém se zápas zlomil?

Přesně ten úder naznačoval, že by mohly přijít velké trable mnohem dřív, než kdokoliv čekal. Vémola byl léta zvyklý na jeden stejný vzorec – hodí soupeře na zem, tam na něm pracuje, dokud ho neukončí TKO nebo submisí. Když mu soupeř vstane, hodí ho znovu na zem. Záleží pak na tvrdosti a také šikovnosti protivníků, jak dlouho dokážou odolávat. Nic z toho se v zápase proti Véghovi nestalo a když si Vémola i po tomto zmiňovaném úderu chodil pro další, koledoval si.

Související obsah


Jaké by mohly být další Vémolovy kroky?

UFC je pro něj upřímně uzavřenou záležitostí. Nyní se musí vyrovnat s něčím, co už dlouho nezažil a co pro něj neexistovalo jako možnost. K tomu si musí vyřešit zdravotní problémy, ale do OKTAGONU určitě patří dál. Je to osobnost, která láká spoustu lidí a pro česko-slovenské MMA udělala hodně co se týče pozornosti a zájmu lidí. Navíc nyní bude jeho příběh o návratu velmi zajímavý, protože fanoušky bude zajímat, co se u něj změní, jak on sám se změní. Jsem však přesvědčený, že spolupráce Vémola a Oktagon bude pokračovat dál. Šance na titul do 84 kilogramů tam určitě je.


Zůstane Attila Végh v OKTAGONU?

Na pár zápasů by to pro něj bylo výhodné. Po tomto vítězství bude o něj na jakémkoliv příštím galavečeru Oktagonu ještě mnohem větší zájem než doposud. Nejsem si jistý, zda jeho ambice přesahují momentálně hranice Česka a Slovenska, spíše mám za to, že OKTAGON bude zkoušet lákat zahraniční bojovníky.

Rozhovor s Karlosem Vémolou krátce po zápase:

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události