Hokej

Švédsku roste hokejový supertalent, na ledě používá lakrosové finty!

Švédsku roste hokejový supertalent, na ledě používá lakrosové finty!
Zdroj: Profimedia

Mladík Nils Höglander přináší do hokeje zajímavý styl. Nezvykle často používá lakrosové pohyby. Naposledy to zkusil v přáteláku proti Finsku, a přestože tentokrát mu to nevyšlo, budí jeho nezvyklý pokus velkou pozornost.

Vancouver Canucks se může těšit na zajímavou posilu. Byly to totiž právě kosatky, kdo v letošním draftu NHL v druhém kole sáhly po mladém Švédovi.


Höglander by mohl být v budoucnu postrach všech brankářů v NHL. Ti jsou zvyklí na střely zápěstím, příklepem, nápřahem i na tečované střely, ale tento lakrosový styl je k vidění výjimečně.

V ligovém zápase proti Djurgårdenu vstřelil osmnáctiletý Höglander nádherný gól, když si nejprve narazil o bránu, čímž se zbavil obránce, poté nabral puk na čepel a donesl ho do šibenice.

O dva týdny později v nedělním přátelském zápase juniorských reprezentací předvedl nevídaný pokus. Pokusil se nabrat puk na čepel před bránou a vystřelit typicky lakrosovým stylem. Kotouč mu z hokejky sjel a nadějná šance přišla vniveč, ale pakliže se mu podaří tento styl ovládnout dokonale, budou si brankáři muset zvykat na úplně jiný styl střelby.

Související obsah

Tento málo vídaný způsob gólu zpoza brány vstřelil například Mikael Granlund na mistrovství světa v roce 2011. Naposledy se to povedlo v NHL Andreji Svečnikovovi proti Calgary. Díky Höglanderovi bychom ale tento gól mohli vídat častěji, on sám jej vstřelil už v minulé sezóně proti Färjestadu.

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události