UFC

Atlet Holuša kritizoval MMA, bojovník mu vrátil úder s grácií

Atlet Holuša kritizoval MMA, bojovník mu vrátil úder s grácií
Zdroj: Profimedia

MMA si v Česku získává stále více fanoušků, ne všichni tento boom ale chápou. Mezi nimi je i atlet Jakub Holuša, který nenazval bitvu v oktagonu sportem, nýbrž velkou show. Reakce na sebe nenechala čekat a elitní mílař dostal tvrdý direkt od zápasníka Patrika Kincla.

Česko během roku 2019 zažilo hned dvě obří MMA akce a obě byly v největší české hale vyprodány. Premiéru UFC v Praze navštívilo 16 583 diváků a na Oktagon 15 jich dokonce dorazilo kolem 20 tisíc.


To svědčí o obrovském nárůstu počtu příznivců, v posledních letech totiž o světě MMA málokdo věděl. Ne všichni jsou ale z tohoto bojového odvětví nadšení. „Já bych to nenazval sportem. Je to show a ne sport! Zamysleme se! Je pro naši generaci dobře, že většina společnosti šílí nad touhle akcí a kouká se, jak se kdo umí nejlíp mlátit?“ ptá se atlet Jakuba Holuša na Facebooku.

Související obsah


„A co naše děti? Neslyší a nevidí nic jiného než rozbitou hubu Karlose a neskutečnou výhru Laviho. Je dobře, že sledují, jak z lidí v kleci stříká krev a je to pro ně motivace k pohybu? Pojďme udělat vše pro to, aby naše děti nemusely chodit po závodě na chirurgii,“ nebral si servítky elitní český mílař.


A i když se ho zastala Monika Absolonová, našli se tací, kteří se s ním nepárali . „Podle mě, ty nejprimitivnější názory vždy vycházejí buď z hlouposti jedince, nebo neznalosti dané věci. Kubu jako sportovce respektuji a jako člověka neznám a jelikož se ho nechci dotknout, přikláním se k té druhé možnosti,“ začal svojí reakci bojovník Patrik Kincl.

Související obsah


Kubo, sorry, ale nepřijde mi, že by ti na sportujících dětech nějak extra záleželo. Spíš si je bereš jako štít. Možná se pletu, ale tvůj instagramový účet, kde na ně můžeš přímo působit a oslovovat je, k nim nijak nepromlouvá. Možná ti stačí jim jen nutit boty svého sponzora, ale osobně tam nevidím nic, čím bys jim nebo mě přibližoval krásu atletiky,“ opřel se do Holušy.


„Tím se dostávám na začátek tvého projevu, kde si stěžuješ na to, jak se MMA umí prezentovat a že by se atleti v tomhle směru měli učit. Tak příště klidně napiš, že tě se*e to, že atletika nemá takovou pozornost a neschovávej se za děti a tvůj de*ilní hashtag - #nechcemedetivkleci. MMA z nich rozhodně neudělá vraždící stroje. Naopak je může zachránit před průserama, naučit je respektu, disciplíně,“ konstatoval zápasník, který má ve světě MMA bilanci 22 výher a devíti porážek.

Související obsah


Aby vše ale pouze nevypadalo jako ostrý hejt, pozval Kincl Holušu na trénink. „Můžeme pokecat o trénování, zápasení, atletice anebo prezentaci na soc. sítích. Každopádně nebuď blbec a nejdřív něco poznej, než to začneš kritizovat. SPORTU ZDAR,“ ukončil diskuzi.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události