Fotbal

Na hřišti bída, v účtárně radost. Sparta hlásí rekordní výdělek

Na hřišti bída, v účtárně radost. Sparta hlásí rekordní výdělek
Zdroj: Profimedia

Fanoušci Sparty nezažívají nejlepší období, v účtárně se ale radují. I přes nepovedené výsledky totiž zažil letenský klub nejpovedenější sezonu. Vydělal v ní přes 300 milionů korun.

16 zápasů - sedm výher, čtyři remízy a pět proher. Tuto bilanci má Sparta v nové sezoně a fanoušci se ptají, kdy se slavný klub dostane zpět na pozice, které očekávají. Tedy do boje o titul.


Vedení Sparty se ale dozvědělo dobrou zprávu. Loňskou sezonu zakončil klub podle deníku E15 s čistým ziskem 311,6 milionu korun. To je nejvíc od roku 1999, od kdy jde hospodaření klubu dohledat.

Zdroj: TN.cz

Zisk by měl zůstat v klubu a být převeden na účet neuhrazené ztráty z minulých let. A ztráta to není malá. V součtu posledních patnácti let, kdy Spartu vlastní J&T Credit Investments je totiž ve ztrátě víc než dvě miliardy korun. Nejvíce ztratila Sparta v sezoně 2017/2018, kdy vedl tým italský trenér Andrea Stramaccioni a přivedl spoustu drahých zahraničních posil.

Související obsah


V loňské sezoně pomohl Spartě po finanční stránce především odchod rumunského fotbalisty Nicolae Stanciua. Ten odešel do Saudské Arábie zhruba za 200 milionů korun. Výrazným plusem do kasy byl podle deníku Sport i prodej pozemků vedle stadionu. Za ten údajně získala ještě víc než za prodej Stanciua.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události