Fotbal

Spartě hrozí za chování kotle trest. Disciplinárka s klubem zahájila řízení

Spartě hrozí za chování kotle trest. Disciplinárka s klubem zahájila řízení
Fanoušci Sparty během utkání se Slováckem | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalové Spartě hrozí za chování fanoušků ve středeční dohrávce proti Slovácku trest. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (DK LFA) totiž v pátek zahájila s letenským klubem disciplinární řízení.

"Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s klubem AC Sparta Praha za porušení povinností pořadatele (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání, výtržnosti fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu) v dohrávaném utkání 14. kola F:L proti 1. FC Slovácko," stojí v pátečním komuniké z jednání DK LFA. 

Právě Sparta musela ve středu řešit nepříjemnosti s tvrdým jádrem fanoušků, kteří v průběhu hry zasypali hřiště světlicemi. Utkání muselo být na několik minut přerušeno. Kotel se tehdy vydal uklidňovat i trenér Priske. Poté radikální fanoušci na protest stadion úplně opustili. 

Související obsah

​Disciplinární komise řešila mimo Spartu i Viktorii Plzeň, v jejíž dohrávaném duelu proti Zbrojovce Brno se taktéž objevila pyrotechnika. Případný trest za oba kluby se dozví až 24. listopadu, kdy bude mít Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace další zasedání. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události