Tenis

Navrátil ke konci Berdycha: Jeho daviscupová kariéra byla neskutečná!

Zpráva o konci kariéry Tomáše Berdycha byla sice očekávaná, nicméně i tak během středy způsobilo její vydání velký rozruch. „Myslím, že Tomáše doceníme až teď,“ hovoří o dnes už bývalém tenistovi Jaroslav Navrátil, který ho léta trénoval, ať už osobně nebo jako daviscupový kapitán.

"Máme momentálně nadějné hráče do 18 let, jako je Forejtek, Lehečka a Svrčina. Musíme doufat, že budou chtít Berdycha, ale i Štěpánka nahradit. Budou to však mít těžké," predikuje ne zrovna pozitivní budoucnost českého tenisu Navrátil, který se pozastavil i nad neskutečnou jízdou, kterou zmíněné duo předvádelo před lety v Davis Cupu.


"Éra Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha v Davis Cupu byla neuvěřitelná. Od roku 2009, kdy jsme hráli finále, přes roky 2012 a 2013, kdy jsme získali titul až po rok 2015 a další semifinále. Myslím si, že ta daviscupová kariéra byla neskutečná," dodal nehrající kapitan současných reprezentantů.

Zdroj: Profimedia

Jaroslav Navrátil se i podrobněji rozpovídal o kariéře svého bývalého svěřence, který však hrál tenis v době, kdy na kurtech váleli i hráči tzv. velké čtyřky.
 

"Bohužel, jak Federer, Djokovič, Nadal a před zraněním i Murray, byli bohužel o malinko lepší hráči. Na druhou stranu všechny čtyři dokázal Tomáš porazit, ale také s nimi měl výrazně pasivní bilanci," balancuje Navrátil nad úspěchy Berdycha mezi něž se počítá zejména finále Wimbledonu 2010, ale také semifinále na všech třech dalších grandslamech.


"Největší šance byla na Wimbledonu, kde porazil Federera a Djokoviče na trávě. A s Rafou měl ve finále skvěle rozehraný první set. Škoda, že ho nedotáhl do konce a nakonec prohrál 0:3 na sety,"
vzpomíná jeho bývalý trenér, který Berdycha vedl do roku 2008 než ho nahradil kouč Krupa.

"I tak dokázal hodně, byl dlouhá léta v top desítce a získal dva Davis Cupy, což má málokdo. Takže si myslím, že ta jeho kariéra byla dlouhá a velice úspešná," chválí bývalou světovou čtyřku Navrátil, který zároveň doufá, že se Berdych rozhodne v budoucnu jít trenérskou cestou. 

Související obsah

"Nikdy jsme se o tom nebavili, ale byl bych rád. Tenista jako on by měl předávat zkušenosti mladým hráčům. Určitě by padly na úrodnou půdu," uzavírá Jaroslav Navrátil.
 

mao, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události