Slovensko si zkomplikovalo boj o EURO, pomůže jen remíza soupeřů!

Dlouho to vypadalo, že Slováci pojedou na mistrovství Evropy, prohra s Chorvatskem jim ale jejich cíl hodně zkomplikovala. V posledním zápase musí doufat v remízový zápas svých soupeřů.

Dvakrát porazili Maďarsko, remizovali s Walesem, vyrovnanost skupiny E ale zatím odsoudila Slováky s deseti body na čtvrté místo. Vše tak rozhodne poslední kolo. V něm naši sousedé vyzvou slabý Ázerbájdžán.

Samotná výhra jim ale nestačí. Potřebují, aby Maďarsko remizovalo s Walesem. Pokud se tyto dva výsledky sejdou, pojedou Slováci na EURO a Maďarsko s Walesem budou mít smůlu.

Není to ale vůbec nereálný scénář. V prvním společném zápase totiž vyhráli Maďaři až díky gólu v 80. minutě. Klíčové zápasy o postup se odehrají už v úterý od 20:45.

Vše mohlo být úplně jinak. S Chorvatskem se dostali Slováci zásluhou Bozenika, Chorvaté ale třemi góly během dvaceti minut v zápase skóre otočili.