Moto3

Salač zajel nejlepší závod v životě, mistr světa zavinil hromadnou kolizi

Salač zajel nejlepší závod v životě, mistr světa zavinil hromadnou kolizi
Zdroj: Profimedia

Český závodník Filip Salač zajel ve Velké ceně Valencie nejlepší závod v životě a skončil na pátém místě. Kategorii Moto3 vyhrál Garcia. Jakub Kornfeil skončil na patnáctém místě.

Salač za úspěchem vyrazil už při sobotní kvalifikaci, ve které skončil šestý a posunul si své kariérní maximum. Na úspěch navázal i v závodě a dlouho bojoval o pódiové pozice. Nakonec cílem projel jako pátý nejrychlejší závodník, a zajel tak nejlepší výsledek v životě.

Doposud bylo nejlepším výsledkem deváté místo z Velké ceny San Marina, která se uskutečnila v září.


Stíhací jízdu na vedoucí skupinu ovlivnil hromadný pád, který svou chybou způsobil už jistý mistr světa Dalla Porta.

Závod nakonec ovládl šestnáctiletý nováček Sergio García, druhý dojel Andrea Migno a třetí místo slaví stejně starý Xavier Artigas, pro kterého to byl první závod v Moto3 v životě. 


Druhý český jezdec Jakub Kornfeil dojel na patnáctém místě, které pro něj znamená po posledním závodě celkové 14. místo, Salač skončil 23.
 

V kategorii Moto2 si v posledním závodě dojel pro vítězství Brad Binder, kterého na pódium doprovodil druhý Thomas Luthi a třetí Jorge Navarro.


Poslední závod kategorie Moto GP ovládl Marc Márquez, druhý dojel Fabio Quartararo a třetí Jack Miller. Karel Abraham dojel na čtrnáctém místě, díky čemuž si připsal dva body.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Moto3

Důležité Události