Tenis

První vítěz Turnaje mistrů z Řecka! Tsitsipas ve finále zdolal Thiema

Stefanos Tsitsipas se stal historicky prvním Řekem, který vyhrál Turnaj mistrů. V něm udolal v tiebreaku třetí sady Rakušana Dominica Thiema. Tsitsipas tak vyhrál hned při své premiérové účasti na tomto prestižním turnaji.

První set si oba hráči zvládli udržet všech 6 svých servisů a o vítězi rozhodoval tiebreak. V něm uspěl Thiem v poměru 8:6.Druhá sada měla průběh naprosto odlišný. Tsitsipas získal úvodní čtyři gemy a poté bez problémů dokráčel k vítězství v setu 6:2.Ve třetí sadě se Řek dostal do vedení 3:1, ale v zápětí ztratil svůj servis a Thiem srovnal na 3:3. Až do konce setu nebyl k vidění ani jeden brejkbol, takže o vítězi turnaje musel rozhodnout tiebreak. V něm byl lepší Tsitsipas, který proměnil hned svůj první mečbol a tiebreak ovládl v poměru 7:4.Již před zápasem bylo jasné, že pro Řecko i Rakousko bude dnešní zápas historickým maximem. Ani jedna z těchto zemí totiž ještě neměla ve finále Turnaje mistrů nikdy zastoupení.

Ve čtyřhře se z finálové výhry radovala dvojice Herbert / Mahut. Ti porazili ve dvou setech pár Klaasen / Venus. Francouzi si zahráli finále už loni, ale v něm podlehli Američanům Sockovi a Mikeu Bryanovi.
 


Finálové zápasy Turnaje mistrů:

Čtyřhra: P. H. Herbert / N. Mahut - R. Klaasen / M. Venus 2:0 (6:3, 6:4)

Dvouhra: Stefanos Tsitsipas - Dominic Thiem 2:1 (6:7(6), 6:2, 7:6(4))

sup, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události