Fotbal

Fatální dopad pro repre! Co Čechům hrozí při losu po prohře v Bulharsku?

Fatální dopad pro repre! Co Čechům hrozí při losu po prohře v Bulharsku?
Zdroj: facebook České fotbalové reprezentace

Porážka v Bulharsku 0:1 může mít pro český národní tým mnohem větší dopad, než se na první pohled může zdát. Nejde o kvalifikační skupiny, tam bylo jasné, že Česko už na EURO 2020 postoupí, ale prohra znamená, že svěřenci Jaroslava Šilhavého mohou při losu být až ve 4. výkonnostním koši. Přitom v případě výhry mohli bojovat i o účast ve 2. koš.

Splnili cíl. Fotbalisté postoupili posedmé v řadě na evropský šampionát. Jenže ostudná prohra v Bulharsku může mít fatální dopad na los, který se koná 30. listopadu.

Češi ještě před duelem měli šanci, že mohou být nasazeni už ve 2. výkonnostním koši, ale porážka rozhodla, že budou buď ve třetím nebo ve čtvrtém.

Aby se propadli do toho nejhoršího čtvrtého, musí se naplnit tři z následujících čtyř podmínek:

1) Švýcarsko uhraje alespoň bod v Gibraltaru

2) Švédsko porazí Faerské ostrovy

3) Finsko vyhraje v Řecku


4) Maďarsko vyhraje ve Walesu o čtyři góly

Související obsah


 

Jasno tak bude už dnes pozdě večer, protože Švýcarsko, Švédsko a Finsko hrají své duely. Pokud se naplní černý scénář, tak Daridu a spol. vyjde porážka hodně draho.


U losu totiž platí jednoduché pravidlo. V čím lepším jste koši, tím dostanete lehčí soupeře, takže je opravdu rozdíl být ve druhém či ve čtvrtém koši.

Související obsah


 

Tím, že kvalifikace o EURO 2020 vrcholí, zatím není u všech týmu stoprocentně jisté, v jakém budou koši. Jistotu má jen 8 týmů – Belgie, Anglie, Itálie a Ukrajina (1. koš), Chorvatsko, Rusko (2. koš), Rakousko a Turecko (3. koš).

Třeba i Španělsko či Německo ještě stále mohou spadnout do druhého koše. Totéž platí také u Francie či Polska. Takové Nizozemsko může dokonce být v prvním, druhém i třetím koši.
 

Související obsah

Po pondělním programu už bude jasněji. Hlavně u české reprezentace.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události