Fotbal

Britská policie jedná. Do vězení míří muž, který rasisticky urážel anglické fotbalisty

Britská policie jedná. Do vězení míří muž, který rasisticky urážel anglické fotbalisty
Zdroj: Profimedia

Britská policie udělala další významný krok v boji proti rasismu. Třiačtyřicetiletý Scott McCluskey putuje na pár měsíců do vězení za to, že urážel fotbalisty tmavé pleti po finále evropského šampionátu.

Velký boj proti rasismu, který se šíří celým sportem, má další příběh. Třiačtyřicetiletý rodák z hrabství Cheshire Scott McCluskey putuje na čtrnáct týdnů do vězení s podmínkou na dalších osmnáct měsíců. Odsouzeného muže navíc čeká třicetidenní terapie na téma rasismu. 

Sám obžalovaný muž se přiznal u soudu ve Warringtonu. Urážet měl na sociální síti Facebook a pykat tak bude více jak tři měsíce ve vězení. "Je to odporný přestupek, který má dalekosáhlé důsledky nejen pro vás, ale pro širokou veřejnost,“ pronesl soudce Nicholas Sanders. "Všechno co mohu říci, je to, že se hluboce stydím," řekl muž, jenž putuje do vazby. 

Související obsah

Muž urážel Jadona Sancha, Marcuse Rashforda a Bukayo Saku za neproměnění penalt ve finále evropského šampionátu proti Itálii. Vinou toho domácí reprezentace nezískala zlaté medaile, naopak Itálie se mohla radovat.

Angličtí fanoušci se během finále Eura předvedli: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události