Po přestupu do věhlasného týmu Sky měl Leopold König našlápnuto ke špičkovým výkonům. Na Giru skončil šestý a chtěl výš. Kvůli zraněním, ale přišel pád a nakonec odešel úplně beze slov.
König se odmlčel před rokem a půl. Od té doby nepřidal na sociálních sítích žádný příspěvek, a to dříve promlouval ke svým více než dvaceti tisícům fanoušků klidně několikrát denně. S médii také odmítá hovořit.
Není se čemu divit. Cyklista, který chtěl prohánět ty nejlepší a sbírat cenná vítězství, po přestupu do týmu Bora–Hansgrohe šlapal do pedálů jen výjimečně. Měl stálé zdravotní komplikace, netrénoval, nezávodil. Naposledy se na start postavil v březnu 2018, od té doby nic.
Jak to všechno doopravdy bylo, ví snad pouze sám König. Kdo ví, třeba časem vydá nějaké prohlášení či snad vlastní biografii, ve které se dočteme, čím vším si velká naděje české cyklistiky vlastně prošla.