MotoGP

Abraham dostal výpověď, jediný Čech v MotoGP ukončil kariéru

Abraham dostal výpověď, jediný Čech v MotoGP ukončil kariéru
Zdroj: Profimedia

Český motocyklový závodník Karel Abraham ukončil ve 29 letech kariéru. Jediný Čech v MotoGP dostal od své stáje výpověď a novou stáj už hledat nebude.

Abraham letos skončil v MotoGP na 24. místě, čímž vyrovnal svůj nejhorší výsledek v historii. Po poslední velké ceně se ve Valencii s týmem Reale Avintia Racing účastnil testování, do nové sezony ale nezasáhne.


Konec oznámil na Zimním setkání s fanoušky, které proběhlo na závodišti v Brně. "Včera mi přišel od notáře Avintie e-mail ve španělštině, což byla výpověď kontraktu. Takže příští rok určitě nebudu pokračovat. Strašně mě to mrzí, protože jsem měl rád tým a miluji závodění v MotoGP,“ smutnil Abraham.
 

Jeho místo pravděpodobně zaujme francouzský jezdec Johann Zarco, jediný český zástupce v MotoGP si další stáj hledat nebude. "Pro mě to znamená konec kariéry,“ potvrdil. 

Související obsah

"Nerozumím tomu. Máme podepsaný kontrakt. Já ho na sto procent neporušil. Oni mi nějaký důvod uvádějí, já ho ale neberu. Budeme to s nimi dál řešit, ale i kdyby vzali zpátečku, příští sezonu u nich nepojedu. Kdo by chtěl pokračovat v týmu, který udělá něco takového," nechápe Abraham. 


"Věděl jsem, že v MotoGP nemůžu věřit lidem. Tam to tak prostě chodí. U mě ale manažer Avintie nadosmrti skončil. Je to obrovský podraz. Takové věci se řeší v polovině. A nebo kdyby aspoň se mnou jednal na férovku z očí do očí," pustil se do manažera stáje. 


Abraham jezdil v MotoGP od roku 2011 a jeho nejlepším výsledkem bylo sedmé místo, na které dosáhl hned čtyřikrát. Dvakrát se mu to povedlo v první sezoně a naposledy v Nizozemsku v roce 2017. V celkovém hodnocení Světového poháru skončil nejlépe na 14. místě.


Ve své kariéře se dostal dvakrát na stupně vítězů. V roce 2010 bral ve třídě Moto2 nejdříve třetí místo v Japonsku a ve stejný rok vyhrál závěrečný podnik ve Valencii.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MotoGP

Důležité Události