APLIKACE TN.CZ
šipky

Gawlas finále mistrovství světa nezvládl, raduje se Humphries

Gawlas finále mistrovství světa nezvládl, raduje se Humphries
Zdroj: Twitter/ PDC Darts

Obrovský talent českých šipek Adam Gawlas nezvládl finále mistrovství světa hráčů do 23 let. Se svým soupeřem, o mnoho zkušenějším Angličanem Lukem Humphriesem, prohrál jasně 0:6.

Teprve sedmnáctiletý mladík vyletěl v Česku jako kometa a svými výkony zaznamenal historický úspěch, když se jako první český hráč v historii dostal do finále tohoto prestižního turnaje.
 

Ve finálovém klání nastoupil na pódium pětitisícové haly celkem suverénně, při samotné hře ho však už nervozita pravděpodobně sužovala. První leg s favorizovaným Angličanem prohrál jen těsně. V dalších pak už výrazněji ztrácel.



Naopak čtyřiadvacetiletý Humphries, který měl poslední možnost získat tento prestižní titul, si vedl mnohem zkušeněji a nakonec zvítězil jasným způsobem 6:0, čímž si získal i možnost zahrát si na seniorském mistroství světa, které se bude konat na přelomu roku.

Související obsah



Adam Gawlas má však stále šanci získat letos jiný cenný triumf. V prosinci ho totiž čeká ještě finále jeho věkové kategorie do 18 let, kde se utká s irským talentem Keanem Barrym.
 

mao, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události